Víte jak na umělý kámen?

Broušení povrchů umělého kamene

Správně obroušený povrch umělého kamene může působit velmi esteticky. Jsme tady s návodem, jak brousit matné a lesklé povrchy z takového materiálu.

Jak u matných, tak u lesklých povrchů platí, že nejprve přikryjeme všechny prvky, které se brousit nebudou. Před vlastním matováním je potřeba strojní bruskou obrousit jakékoliv skvrny, nerovnosti nebo škrábance, které se na povrchu vyskytují. Vhodnými produkty k obroušení jsou brusné kotouče z materiálů 7900 sianet a 1950 siaspeed v zrnitostech 180 a 240. Oba materiály jsou vynikajícími brusivy speciálně vyvinutými za účelem velkého úběru materiálu a dosažení velmi kvalitního výsledného povrchu.

V dalším kroku povrch důkladně očistěte od prachu, který se vytvořil během předchozího broušení. Pro dosažení celoplošného matného povrchu použijte kotouče z brusného rouna (siavlies) v zrnitosti very fine.

V případě lesklého povrchu jsou přípravné kroky stejné, při základním broušení však povrch obruste všemi zrnitostmi příslušných brusiv (180, 240, 400 a 600). Poté odpojte z brusky odsávání, upevněte ochrannou mezipodložku a obruste celý povrch za vlhka s použitím brusného kotouče z materiálu 1950 siaspeedzrnitosti 800.

V dalším kroku připravíte povrch na leštění. Povrch po celé ploše obruste a utřete do sucha. K broušení použijte nejlépe brusný kotouč z materiálu 7240 siacarat  v zrnitosti 3000, který je díky posypu z brusného diamantu v kombinaci s pěnovým podkladem ideálním produktem pro mokré broušení tvrdých materiálů.

Posledním krokem je leštění povrchu. Vynikajícího a vysoce lesklého vzhledu dosáhnete s použitím brusné pasty siachrome CUT. Naneste lešticí pastu na lešticí kotouč a povrch s ním důkladně vyleštěte.

Pro dosažení optimální kvality povrchu přetřete výsledný povrch ještě t utěrkou z mikrovlákna.