Jak ošetřit nově položené parkety?

Nově položené parketové podlahy

Potřebujete obrousit novou parketovou podlahu a nevíte, jak začít? Máme pro vás návod, s jehož pomocí v několika jednoduchých krocích docílíte dokonalého výsledného vzhledu.

Nejprve je potřeba zarovnat všechna nerovná místa na podlaze. K tomuto účelu použijte příslušnou podlahovou brusku, se kterou přebrousíte celou plochu podlahy včetně míst podél zdí. K takovému broušení se dobře hodí materiály 2812 siaral a 2920 siawood zrnitostech 40 a 60 ve formě brusných pásů. 2812 siaral je profesionální zirkonové brusivo určené především na pásové broušení povrchů z tvrdého dřeva, překližky a parket, a to zejména díky robustnímu podkladu z plátna, vysoké odolnosti a silnému výkonu. Produkty z materiálu 2920 siawood se vyznačují velkým úběrem materiálu a dlouhou životností. Díky silnému plátěnému podkladu a optimálnímu rozmístění brusných zrn z korundu se brusivo může používat opakovaně a dlouhodobě.

Po vyplnění prasklin a dalších vad v podlaze a jejím zaschnutí znovu celou podlahu přebruste šikmo ke směru vláken, tentokrát pásy v zrnitosti 80 a 100. Následně plochu jemně přebruste kotoučovou bruskou. K jemnému broušení se ideálně hodí brusné kotouče z materiálu 1707 siapar v zrnitosti 120. Jedná se o výkonné brusivo s dlouhou životností, které je vhodné zejména pro broušení s rotačními bruskami. Pro použití na bruskách o průru 150 mm můžete použít také kotouče s odsávacími otvory v materiálu 1919 siawood.

Po důkladném očištění povrchu na něj rovnoměrně naneste základní vrstvu podlahového oleje nebo laku a nechte pečlivě zaschnout. Podle druhu použitého laku proveďte příslušné lakové broušení. Pomocí kotoučů z brusného rouna 6120 siavlies se zrnitostí very fine očistěte podlahu od vystouplých vláken. Toto brusivo se dokonale přizpůsobí broušenému povrchu, je velmi ohebné a brousí povrch stejnoměrně po celé jeho ploše.

Nakonec naneste druhou vrstvu oleje nebo laku a nechte dobře zaschnout. Pokud nanášíte podlahový olej, nechte ho několik minut působit, a poté setřete zbytky oleje čisticí utěrkou z mikrovlákna. A máte hotovo.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení