I pohledový beton může být krásný!

Broušení pohledového betonu

Pohledovým betonem chápeme navenek viditelné, tedy nezakryté betonové dílce, u kterých je požadován určitý estetický vzhled. My vám rádi poradíme, jak takový materiál správně a precizně obrousit.

Nejprve zakryjte podlahu a okolí betonu, který chcete brousit. Pomocí brusného (případně diamantového) kotouče obruste všechny svary, odstraňte zbytky původního nátěru a celou plochu zdrsněte – to je důležité v případě, pokud chcete na povrch nanášet nový nátěr, který má poté lepší přilnavost.

Pro takové broušení je vhodné použít brusné kotouče z materiálu 7900 sianet nebo 1707 siapar zrnitosti 100. 7900 sianet je brusná mřížka, což je pevný materiál odolný proti přetržení, s jehož pomocí dosáhnete velkého úběru. Speciální síťová struktura je navíc nezávislá na systému děrování a zajišťuje kompletní odvod prachu během procesu broušení. 1707 siapar je produkt určený pro náročné broušení tvrdých materiálů, s dlouhou životností a za uživatelsky příznivou cenou.

V případě, že potřebujete docílit velmi jemného povrchu, použijte brusné rouno (siavlies) v zrnitosti medium. Siavlies je velmi ohebný a přizpůsobivý materiál se stejnoměrným brusným výkonem a dlouhou životností. Díky němu získá výsledný povrch skvělý vzhled.

Beton nakonec můžete naimpregnovat. Tato procedura povrch dobře ochrání před tvorbou různých skvrn.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení