I pohledový beton může být krásný!

Broušení pohledového betonu

Pohledovým betonem chápeme navenek viditelné, tedy nezakryté betonové dílce, u kterých je požadován určitý estetický vzhled. My vám rádi poradíme, jak takový materiál správně a precizně obrousit.

Nejprve zakryjte podlahu a okolí betonu, který chcete brousit. Pomocí brusného (případně diamantového) kotouče obruste všechny svary, odstraňte zbytky původního nátěru a celou plochu zdrsněte – to je důležité v případě, pokud chcete na povrch nanášet nový nátěr, který má poté lepší přilnavost.

Pro takové broušení je vhodné použít brusné kotouče z materiálu 7900 sianet nebo 1707 siapar zrnitosti 100. 7900 sianet je brusná mřížka, což je pevný materiál odolný proti přetržení, s jehož pomocí dosáhnete velkého úběru. Speciální síťová struktura je navíc nezávislá na systému děrování a zajišťuje kompletní odvod prachu během procesu broušení. 1707 siapar je produkt určený pro náročné broušení tvrdých materiálů, s dlouhou životností a za uživatelsky příznivou cenou.

V případě, že potřebujete docílit velmi jemného povrchu, použijte brusné rouno (siavlies) v zrnitosti medium. Siavlies je velmi ohebný a přizpůsobivý materiál se stejnoměrným brusným výkonem a dlouhou životností. Díky němu získá výsledný povrch skvělý vzhled.

Beton nakonec můžete naimpregnovat. Tato procedura povrch dobře ochrání před tvorbou různých skvrn.